Глосарій

Глосарій. Список термінів, які пріменяютя в поліграфії

Бейдж - іменна картка співробітника, виконана друкарським способом. Бейдж містить прізвище, ім'я та по батькові. Іноді на бейджі поміщають фотографію та інші дані.

Біговка - виготовлення борозенок (бігов) на аркуші в місці згину на виробах з картону або щільного паперу. Біговку здійснюють на біговальних машинах.

Бірки - паперові, картонні і пластикові ярлики з інформацією про товар

Бланк - лист, формату А4 або менше з елементами фірмового стилю, логотипом та ін інформацією. Бланк призначений для подальшого заповнення.

Блокнот - використовується для будь-яких записів, блокнот складається з обкладинки (не завжди), блоку і картонної підкладки на пружині.

Брошюровка - необхідна для скріплення декількох листів металевою скобою.

Брошура - текстове книжкове видання об'ємом понад 4, але не більше 48 сторінок, скріплена скобою або пружиною.

Буклет - повнокольорове виріб, надруковане на одному аркуші, сфальцованние або сбігованное два і більше згинів

Верстка - підготовка графічних і текстових матеріалів до друку, верстка виробляється на комп'ютері в спеціальних програмах верстки.

Візитка - лист щільного паперу або картону формату 50х90 мм (іноді - інших форматів), що має дані про людину або фірму.

Дизайнерські послуги - послуги з розробки оригінал-макетів, фірмового стилю компанії.

Виготовлення календарів - див календар.

Інтер'єрна друк - вид друку з великою роздільною здатністю, для використання в приміщенні.

Календар - атрибут фірмового стилю, використовується в рекламних цілях. Календар буває кишеньковий, календар настільний, календар настінний, а також плакатний календар і квартальний.

Конверт - пакет, в який вкладають лист, документи та ін для відправки будь-куди.

Кругление кутів - додання округленої форми куточкам листових видань, візиток і ін

Ламінування (ламінація) - процес обробки паперу або картону шляхом нанесення на їх поверхню полімеру (спеціальної глянсовою або матовою прозорої плівки) способом розплавлення для додання матеріалу водонепроникності, глянсовості, блиску, жорсткості і ін властивостей. Буває гаряче і холодне ламінування. Ламінування це окремий випадок припрессовки плівки й ламінування часто називають «припресовка плівки».

Листова різання - постдрукові процес. Розрізання віддрукованих виробів на певний формат.

Листівка - лист, часто формату А4, запечатаний з однієї або обох сторін, рекламного або інформаційного змісту.

Наклейка - друкована продукція на самоклеющейся основі. Верхня частина - папір або плівка із зображенням і клейкою частиною, нижня частина - папір. Наклейки - це прості, зручні та ефективні рекламні носії.

Оперативна поліграфія - вид діяльності, поліграфія, що займається виробництвом поліграфічної продукції в стислі терміни.

Листівка - видання, надруковане з одного чи обох сторін, на щільному папері, тонкому картоні.

Звіт - документ, надрукований на папері в чорно-білому або кольоровому варіанті, скріплений металевими або пластиковими пружинами. Може мати тверду або прозору додаткову обкладинку.

Обкладинка металевою пружиною - процес, що складається: 1) пробивка отворів в листах, 2) скріплення пробитих аркушів пружиною.

Пружини можуть бути різних кольорів і діаметра.

Перфорація - невеликі отвори, розташовані в лінію, забезпечують легкий розрив паперу по цій лінії. Пробіваютсяс допомогою перфораційних ножів; Перфорування - нанесення перфорації на виріб.

Плакат - зображення, що містить різну фотографічну інформацію, надруковане на папері.

Плотерна друк - цифровий друк на широкоформатному цифровій машині - плоттері.

Плотерна різка - технологічна різання на самоклеїться матеріалі: вінілової і термопереносной плівці, що самоклеїться папері і т.д. Ніж плоттера вирізає на поверхні матеріалу малюнок будь-якої складності, текст. Після цього треба видалити зайвий матеріал, і аплікація готова до приклеювання. Виготовлене на ріжучому плоттері виріб, можна наклеїти на метал, пластик, папір, тканина, скло і т.п. Постдрукові роботи - роботи, які завершаютя виготовлення тиражу - різка, біговка, фальцювання, ламінування і т.д

Різографія - тиражування листівок на спеціальному цифровому апараті - різографі.

Самокопіювальні бланки - кілька аркушів паперу, надруковані на спеціальній самокопіюється папері і склеєні за допомогою спеціального клею. Клей дозволяє розривати самокопіюються бланки на комплекти.

Термопереплет - процес скріплення віддрукованих листів в стопку за допомогою спеціального клею.

Зошит - сфальцованний в кілька разів запечатаний або чистий лист паперу.

Тиражування на різографі - див різографія

Фальцовка - складання віддрукованих паперових листів за допомогою спеціальної машини - фальцовщіка або вручну (при малих тиражах).

Цифровий друк - друкований процес, який проводиться на спеціальному поліграфічному обладнанні, застосовується в оперативній поліграфії

PrePress - підготовка зверстаного макета до друку.